
0311008
Ø 340 x 46 x 450 mm
3 – 5 µm
12,8 m²
Technical data
| Dimensions | Ø 340 x 46 x 450 mm |
| Filtration rating | 3 – 5 µm |
| Filter surface | 12,8 m² |
| Flow direction | from outside to inside |
| Differential pressure | max. 3,0 bar |
| Connection | Center pipe |
| Model | Metal, powder coated |
| Weight | 6,2 kg |
| Packaging unit | 2 pieces |
Manufacturer
- Charmilles
- Fanuc
- Sodick
- Senkerosion
Machine type
- A300W, A320D, A350, A350W, A350S, A350SS, A350SSW, A500, A530D, A600W, A750W, A1000W
- BF250, BF275, BF280L, BF320L