
0312201
Ø 150 x 31 x 355 mm
15 µm
1,9 m²
Technical data
| Dimensions | Ø 150 x 31 x 355 mm |
| Filtration rating | 15 µm |
| Filter surface | 1,9 m² |
| Flow direction | from outside to inside |
| Differential pressure | max. 4 bar |
| Connection | Center pipe |
| Model | Paper star with Handle |
| Weight | 1,0 kg |
| Packaging unit | 6 pieces |
Manufacturer
- Charmilles
- Chmer
- Senkerosion
Machine type
- Roboform (20, 30, 40, 41, 100, 200, 400, 810, 2000, 4000, 7010 ,8010, 9010)
- Eleroda (110, 220, 430)