
0312110P
Ø 300 x 29 x 500 mm
3 – 5 µm
9,5 m²
Technical data
| Dimensions | Ø 300 x 29 x 500 mm |
| Filtration rating | 3 – 5 µm |
| Filter surface | 9,5 m² |
| Flow direction | from inside to outside |
| Differential pressure | max. 3 bar |
| Connection | Center pipe |
| Model | Metal, powder coated |
| Weight | 5,1 kg |
| Packaging unit | 2 pieces |
Manufacturer
- Brother
- Mitsubishi
Machine type
- HS-(300, 350, 3100, 3600,5100),
- HS-50A,
- 70A