
0312209
Ø 150 x 31 x 375 mm
10 µm
3,2 m²
Technical data
| Dimensions | Ø 150 x 31 x 375 mm |
| Filtration rating | 10 µm |
| Filter surface | 3,2 m² |
| Flow direction | from outside to inside |
| Differential pressure | max. 4 bar |
| Connection | Center pipe |
| Model | Paper star with plastic cap |
| Weight | 1,0 kg |
| Packaging unit | 4 pieces |
Manufacturer
- Charmilles
- Senkerosion
Machine type
- AM370,
- Robofil (100, 200, 290, 310, 330, 400, 510, 600, 1020, 2020, 4020, 6020, 1030, 2030, 4030, 6030)