
0312210
Ø 150 x 31,5 x 350 mm
15 µm
1,90 m²
Technical data
| Dimensions | Ø 150 x 31,5 x 350 mm |
| Filtration rating | 15 µm |
| Filter surface | 1,90 m² |
| Flow direction | from outside to inside |
| Differential pressure | max. 2,5 bar |
| Connection | Center pipe |
| Model | Paper star |
| Weight | 1,0 kg |
| Packaging unit | 6 pieces |
Manufacturer
- Seibu
- Sodick
Machine type
- EW- (25, 30N, 35, 250, 400,600)
- EW-(300, 400 ,600, 1000)F
- EW-(300, 450, 600, 700, 1000)K1
- EW-(450600, 1000)K1FA
- EWP-(300A, 300B)