
0311007
Ø 340 x 46 x 300 mm
3 – 5 µm
13,02 m²
Technical data
| Dimensions | Ø 340 x 46 x 300 mm |
| Filtration rating | 3 – 5 µm |
| Filter surface | 13,02 m² |
| Flow direction | from outside to inside |
| Differential pressure | max. 2,2 bar |
| Connection | Center pipe |
| Model | Metal, powder coated |
| Weight | 5,95 kg |
| Packaging unit | 2 pieces |
Manufacturer
- Fanuc
- Sodick
Machine type
- Model: O, P, Q, R, S, T, V
- Mate: W0, W1, W2, W3
- α-0B, α-1B, α-0C, α-1C