
0312020-KS
Ø 300 x 29 x 500 mm
3 – 5 µm
16,2 m²
Technical data
| Dimensions | Ø 300 x 29 x 500 mm |
| Filtration rating | 3 – 5 µm |
| Filter surface | 16,2 m² |
| Flow direction | from inside to outside |
| Differential pressure | max. 2,2 bar |
| Connection | Center pipe, Side nipple G3/4″ |
| Model | Metal, powder coated |
| Weight | 6,2 kg |
| Packaging unit | 2 pieces |
Manufacturer
- Makino
- Mitsubishi
- Seibu
Machine type
- EE-3, 6, 6L, EQ-5, EH-3, 6, EQH-5, EQF-5
- MUQ-32, MU-43